Klub Seniora maj 2022

Powiększ obraz

Wiek to tylko liczba, a nie stan umysłu czy powód do szczególnego zachowania. – Cecelia Ahern-

Wiślański Klub Seniora niezmiennie działa, a jego głównym celem jest aktywizacja osób starszych na wspólnych spotkaniach. Są to przede wszystkim zajęcia z psychologiem, terapeutą zajęciowym, fizjoterapeutą, gimnastyka, spotkania z pasjonatami różnych dziedzin. Współpracujemy ze służbami w zakresie bezpieczeństwa seniorów w zmieniającym się świecie. Pomagamy w poznawaniu nowych technologii (laptopy, smartfony, internet). Organizujemy wycieczki edukacyjne (muzea), wyjazdy kulturalne (teatry, kina, opera), krajoznawcze.

Na ostatnim spotkaniu Klubu Senior+ w ramach projektu Usługi Opiekuńcze w Gminie Wisła, wdrożono program teleopieki, który zakłada zwiększenie poprawy poczucia bezpieczeństwa i możliwości
samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania seniorów przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Teleopieka to system przywoławczy, który działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i zapewnia natychmiastową pomoc osobie zgłaszającej. W sytuacji zagrożenia – upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia, lęk, awaria, pożar – wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy w formie zegarka bądź wisiorka aby w ciągu kilku sekund połączyć się z Centrum Interwencyjnym Teleopieki, które w zależności od sytuacji zapewnia odpowiednią pomoc.
Przeszkolony teleopiekun otrzymując zgłoszenie, wie kto i skąd dzwoni, jaki jest stan jego zdrowia, jakie leki przyjmuje i jakie mogą być w związku z tym zagrożenia.