„BEZPIECZNY SENIOR”- SPOTKANIE ONLINE

Powiększ obraz

Wiślański Klub Senior+ działa prężnie. W kwietniu br. Seniorzy uczestniczyli w szkoleniu „BEZPIECZNY SENIOR”- SPOTKANIE ONLINE.

Relację ze spotkania znajdziecie na stronie Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie:

https://cieszyn.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/310299,Bezpieczny-senior-spotkanie-online.html

Osoby starsze często stają się ofiarami oszustów czy naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich osoby, narażone są w większym stopniu na działania przestępców niż ludzie młodzi. By przeciwdziałać tego typu zdarzeniom policjant profilaktyk cieszyńskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczny Senior” spotkał się online z seniorami z Wisły.

W ostatnich latach policjanci robią co mogą, aby przeciwdziałać oszustwom, których ofiarą najczęściej padają seniorzy. Do najczęstszych oszustw należą te dokonywane metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub „pracownika banku”. Ale nie tylko one stanowią zagrożenie. Jest nim również wprowadzenie w błąd co do umów zawieranych poza siedzibą firmy, kredytów bankowych, „okazyjnych” zakupów… Zagrożeń jest tak wiele, jak wiele jest oszustów, dlatego też asp. szt. Tomasz Pszczółka w minionym tygodniu dwukrotnie spotkał się online z seniorami z Wisły. W trakcie każdego spotkania zwracał szczególną uwagę na oszustwa, prezentował sposób działania przestępców, radził też jak zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom, jak się ustrzec przed przestępczym procederem. Po omówieniu tematu bezpieczeństwa  profilaktyk przedstawił możliwości wykorzystania Internetu do szybkiego kontaktu z policją oraz dzielnicowym. Tomasz Pszczółka zaprezentował aplikację mobilną na telefony komórkowe „Moja Komenda” . Przedstawił również możliwości , jakie niesie ze sobą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczać rzeczy, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Zachęcamy do aktywności wszystkie grupy seniorów- w celu umówienia spotkania prosimy o kontakt pod nr telefonu 47 85 732 00 lub bezpośrednio z asp. szt. Tomaszem Pszczółką nr telefonu 47 85 732 49. W tej sprawie można również kontaktować się za pośrednictwem email prewencja@cieszyn.ka.policja.gov.pl