Warsztaty Mindfulness

Powiększ obraz

Szanowni Państwo.

Nadchodzący czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, bywa nazywany magicznym okresem. W Klubie Senior + przygotowania idą „pełną parą” – realizujemy online zajęcia pieczenia ciast, ciasteczek, przygotowujemy dekoracje. Wszystko to jest bardzo miłe, niemniej czas przygotowań wiążę się jednak ze stresem, dużymi wydatkami i ogromnym zmęczeniem. Dlatego dla naszych Seniorek, zaplanowaliśmy dodatkowo zajęcia z psychologiem i psychoterapeutą. Realizujemy je w postaci warsztatów Mindfulness.

Mindfulness- to proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili Badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że praktyka medytacji mindfulness jest silnie skorelowana z dobrym samopoczuciem i poczuciem zdrowia. Badania wykazały także, że nadmierne rozmyślanie i
niepokój prowadzą do problemów psychicznych takich jak depresja i lęk oraz, że praktyka medytacji mindfulness efektywnie redukuje zarówno gonitwę myśli, jak i niepokój.

W ramach warsztatów prezentowane są różne techniki oddechowe – nie ma nic bardziej naturalnego niż oddech. Zajęcia mają za zadanie nauczyć osoby biorące w nich udział, zarządzać oddechem i za jego pomocą sterować swoją fizjologią i emocjami. Do nauki świadomego oddychania przekonuje min. znany psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

U nas zajęcia prowadzi psycholog, psychoterapeuta p. Elżbieta Kiedroń-Fałat, a my dzielimy się z Wami warsztatami w postaci nagranego filmiku.

Serdecznie zapraszamy do oglądania.