Bezpłatna Pomoc Dla Oszukiwanych Seniorów

Bezpłatna Pomoc Dla Oszukiwanych Seniorów

Seniorzy coraz częściej stają się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon, np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej.

Bywa, że naciągacze odwiedzają seniora w domu. Osoba, która prowadzi rozmowę, zwykle przedstawia się z imienia i nazwiska, wydaje się miła i pomocna. Wzbudza zaufanie. Szybko też zaczyna namawiać swojego rozmówcę do skorzystania z „wyjątkowej oferty” lub „promocji”. Doradza np. zmianę aktualnego abonamentu telefonicznego, zawarcie nowej umowy na dostawę energii elektrycznej, wzięcie kredytu czy wykupienie polisy.

Często też zapraszają na darmowe badania lub promocyjną prezentację, gdzie namawiają na zakup różnych rzeczy za cenę znacznie wyższą od ich rzeczywistej wartości.

Wykorzystując wiarę w uczciwość, a także ludzką naiwność i niewiedzę, posługując się sprytnymi marketingowymi chwytami, potrafią nakłonić seniora do tego, by podpisał odpowiednie dokumenty i wyraził zgodę na to, co mu się proponuje.

Niebawem okazuje się, że miało być taniej i lepiej, a jest drożej i gorzej.

Jedno jest pewne, od zaciągniętych zobowiązań trudno się uwolnić, a za rozwiązanie umowy często żądają nawet kilka tysięcy złotych.

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa należy zachować szczególną ostrożność i rozsądek oraz uważać, aby nie paść ofiarą oszustów. Pamiętajmy, że przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z epidemią, chcą wyłudzić pieniądze.

Niektórzy handlowcy i przedsiębiorcy stosują spekulacyjne, paskarskie ceny.

Takim właśnie sytuacjom organizacja przeciwstawia się, 

pomaga oszukanym seniorom – doprowadza do unieważnienia nieuczciwych umów,

przeciwstawia się wykorzystywaniu epidemii i stosowaniu spekulacyjnych, paskarskich cen.

Warto skorzystać z tej pomocy.

Napisz do stowarzyszenia lub zadzwoń  → tel. 42 279 73 55

Więcej o stowarzyszeniu przeczytasz: http://zg.plcb.org/interwencje/74-oszusci-seniorow