Zielskie spotkanie Klubu Senior+

Powiększ obraz

Zielskie spotkanie Klubu Senior +

23 lipca 2020r.grupa uczestników Klubu Senior + odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle Jonidło. Pani Ewa Zarychta oprowadziła seniorów po nowopowstałym edukacyjno- rekreacyjnym obiekcie przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców i turystów. Pachnące rabaty lokalnych kwiatów, krzewów, pnączy, róż, a także łany zbóż zachwyciły zwiedzających.

Następnie przejechaliśmy do Nadleśnictwa w Wiśle Czarne. Pan mgr inż. Piotr Dudzik specjalista służby leśnej, zaprosił seniorów do Izby Pamięci oraz przedstawił informacje o działalności Nadleśnictwa: realizacji zadań z zakresu hodowli głuszca, pszczół i ochrony lasu. W ogrodzie ziołowym przedstawił seniorom miejsce rabat ziołowych, kwiatów miododajnych, drzew i krzewów owocowych. Seniorzy zebrali zioła takie jak szałwię, dziurawiec, miętę, melisę, które zostaną wysuszone w Centrum Edukacji Ekologicznej i wykorzystane do promocji tego ciekawego miejsca. Na koniec pracowitych zajęć należał się wszystkim zasłużony odpoczynek przy słodkim poczęstunku.

Uczestnicy mieli okazję spotkać się z Nadleśniczym Panem Andrzejem Kudełką, który ciekawie odpowiadał na pytania dot. działań leśników w lasach wiślańskich. Na „zielskie” spotkanie wstąpił również Sekretarz Miasta Pan Sylwester Foltyn, który serdecznie podziękował Seniorom za pomoc w zbieraniu ziół, proponując wprowadzenie na stałe akcji w  kalendarz spotkań klubu.

Dziękujemy Pani Ewie Zarychta i Panu Piotrowi Dudzik za poświęcony czas, zaangażowanie, pyszny poczęstunek, kierowcom za bezpieczny transport.

Na kolejne zajęcia w ramach Klubu Senior + zapraszamy seniorów w czwartki. Wszystkich informacji udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśle. Zapraszamy.